Zápisy do 1. třídy a přestup

Volná místa pro rok 2020/2021

Máme volná místa v 1. až 8. třídě. 

Stačí vyplnit tuto přihlášku a v případě, že budeme mít v daném ročníku ještě volné místo, si domluvíme osobní setkání.  Přestoupit je možné kdykoliv v průběhu školního roku a je to velmi jednoduché - viz níže.

Na setkání si popovídáme o škole a o všem, co vás bude zajímat.

Můžete se s námi spojit i před vyplněním přihlášky. Stačí nás jakkoliv kontaktovat.

Přestup během školního roku

Předběžná přihláška

K ničemu vás nezavazuje. Potřebujeme jen vědět, kdo se k nám hlásí.

Vyplnit přihlášku

Rozhovor s rodiči a dítětem

S rodiči i dítětem se potkáme zhruba na půl hodiny osobně či virtuálně. Chceme vás i vaše dítě lépe poznat a dát vám příležitost doptat se na to, co vás zajímá.

Týden na zkoušku

Chceme dětem umožnit, aby si školu vyzkoušely předtím, než do ní nastoupí. Proto se s vámi dohodneme na týdnu na zkoušku, kdy si dítě ScioŠkolu vyzkouší. 

Formality vyřídíme za vás

Vše s vaší původní školou vyřídíme. Krom podpisu smlouvy nemusíte nic řešit.

Nástup

Nová škola, která dává smysl, bez stresu, bez známek. Škola kam se děti těší a která je připraví na život v měnícím se světě.

Zápisy do 1. třídy

 

Přihlášky

Přihlášky k zápisům do 1. třídy budou spuštěny až na jaře. Sledujte naše stránky nebo náš facebook fb.com/ScioSkolaZlin

ScioŠkola nanečisto

Přihláška a termíny budou vyhlášeny v průběhu listopadu. Probíhat budou v období leden-březen.

ScioŠkola nanečisto je vzdělávací program pro rodiče a děti, při kterém se seznámíte s hodnotami, principy, fungováním a prostředím ScioŠkoly:

  • dítě se zúčastní 90 minutového vzdělávacího programu ve skupině dětí vedeného průvodci ScioŠkoly, při kterém se formou hry a rozhovoru seznámí s prostředním školy.
  • oba rodiče se zúčastní 30 minutového pohovoru se zástupcem školy (vedením nebo průvodcem), během kterého se blíže seznámí s pedagogickými postupy uplatňovanými ve ScioŠkole. Na základě pohovoru bude posouzen soulad či nesoulad rodičů s hodnotami a pedagogickými zásadami ScioŠkol.

Po absolvování ScioŠkoly nanečisto bude vyhodnoceno splnění povinného kritéria souladu rodičů s hodnotami a pedagogickými zásadami ScioŠkol. Budete tedy s předstihem vědět, zda vaše dítě může být do ScioŠkoly přijato.

Absolvování programu ScioŠkola nanečisto je v pořadí prvním zvýhodňujícím kritériem při přijímání na ScioŠkolu. K jeho uznání je nutné uzavřít smlouvu o vzdělávání ve školou stanoveném termínu. Uzavřením smlouvy o vzdělávání se ScioŠkola zavazuje zajistit vzdělávání dítěte ve ScioŠkole.

Kritéria zápisů

Uchazeči budou seřazeni dle následujících kritérií a v případě souladu rodičů s hodnotami a pedagogickými zásadami ScioŠkol budou postupně přijímáni do naplnění kapacity školy.

  1. uchazeči, kteří absolvovali ScioŠkolu nanečisto, dále
  2. uchazeči se sourozencem na stejné ScioŠkole, dále
  3. uchazeči, kteří byli přijati na danou ScioŠkolu v loňském roce, a ředitel ScioŠkoly rozhodl o odložení jejich povinné školní docházky, dále
  4. uchazeči se sourozencem, který se vzdělává na jiné ScioŠkole, nebo který je absolventem ScioŠkoly, dále
  5. vylosovaní uchazeči

Pokud splnění povinného kritéria soulad s hodnotami a pedagogickými zásadami ScioŠkol nebylo posouzeno v rámci ScioŠkoly nanečisto, může být posouzeno v rámci osobního pohovoru se zákonnými zástupci a dítětem v termínu stanoveném ředitelem školy. Splnění povinného kritéria nebude ověřováno u uchazečů, kteří po sestavení pořadí nemohou být,  z důvodu překročení kapacity, do školy přijati.
V případě, že dítě není tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé, může zákonný zástupce v době od 1. do 30. dubna 2021 požádat ředitele školy o odklad povinné školní docházky.