Pavla Nováková

průvodkyně
pavla.novakova@scioskola.cz

Od malička miluji zvířata, rostliny, přírodu a vše kolem ní. Byla jsem ale „hodná holčička,“ a tak jsem se učila jen to, co se ode mě očekávalo a vyžadovalo.

Až na vysoké škole jsem se konečně dostala k tomu, co mě opravdu zajímalo. Byla jsem překvapená, jak mnoho toho nevím, co vše se ke mně za ta léta nedostalo. Kolik živočišných i rostlinných druhů je kriticky ohroženo, jak moc je životní prostředí v dnešní době devastováno. Byla jsem smutná a rozzlobená, že se tyto informace ke mně nedostaly dřív a tak jsem se to rozhodla změnit!

Ráda bych děti podporovala a pomáhala jim rozvíjet jejich zájmy, vášně, osobnost, odvahu a další. Probouzela v nich zájem o okolní svět a jeho tajuplné fungování. To vše jako průvodce, ale také jako kamarádka/parťák, na kterého se mohou obrátit s jakýmkoliv problémem.

Baví mě knížky, filmy (fantasy, sci-fi, dokumentární), filmová hudba, cestování, pobyt v přírodě, jóga, zdravá strava, psychosomatika a přírodní medicína.

Umím vařit marmelády, vyrobit z ruličky od toaletního papíru 15 různých věcí během jednoho dopoledne, mluvit se zvířaty (ale z nějakého důvodu nechtějí oni mluvit se mnou) a jsem vynálezce „papacího kouzla“.

Bude to sranda a na to se těším!