David Javůrek

průvodce
david.javurek@scioskola.cz
Už jako malý jsem chtěl poznat svět a zajímalo mě, jak co funguje. Pak jsem nastoupil na
gymnázium a profesorka na fyziku s námi nejen probírala věci z reálného života, ale nebála
se nás ani doučovat předměty, jež nám tolik nešly. Tehdy jsem o učení začal přemýšlet poprvé. Děda, biochemik, nás se sestrou nadšeně vedl k přírodním vědám, do lesa a na
hory. Jako odpočinek jsme procházeli města, jejich architekturu, umění a historii.
Mým cílem je, aby se děti nebály objevovat svět kolem sebe, když narazí na překážku či nějaký problém, aby necouvly a nedoufaly, že to někdo vyřídí za ně. Rád bych jim pomohl objevit vlastní cestu a nebát se zastavit a zamyslet se nad dalšími možnostmi.