Jak bude škola vypadat?

Umístění školy (květen 2018)

Škola bude umístěna v budově OC Velká Ohrada (Prusíkova 16). Bude umístěna v prvním patře v severozápadním rohu budovy, kde bude mít svůj samostatný vchod ze severní strany (nad vjezdem do podjezdu). V této části budovy děti nebudou rušeny provozem obchodního centra a naopak. Cestou do školy budou míjet fitcentrum, které bude v přízemním patře pod školou. K dispozici bude také výtah.

Škola je v těsné blízkosti přírody, nedaleko je údolí Dalejského potoka či Prokopské údolí.

Doprava do školy

Škola je v blízkosti metra Lužiny. Pěšky cca 7-10 minut. V blízkosti školy staví několik autobusových linek (137, 142, 184, 225).

Autem lze zajet do ulice Drimlova, která vede k budově obchodního centra ze strany vchodu do školy. Odtud se již děti bezpečně dostanou do školy po chodníku (viz obrázek výše).

Dispozice školy

Škola bude na ploše cca 1000 m2. Dominantou školy budou dvě čtvercová prosklená atria, přivádějící do středu školy světlo i vzduch. Atria budou přístupná dětem. Těsně kolem atrií budou umístěny společenské prostory – jídelna, kuchyňka, knihovna, společenský prostor. Učebny budou rozmístěny po obvodu školy. Škola bude vybavená výdejnou jídla a jídelnou.

Prohlédněte si plánek školy (žluté plochy ke škole nepatří).

Vybavení a výzdoba školy

Typickým rysem ScioŠkole je to, že školu tvoří děti a průvodci. Na začátku bude škola vybavena základním vybavením (lavice, šatny, jídelna, základní IT technika, kuchyňka, základní pomůcky). Jak bude škola vypadat a jakou bude mít atmosféru, to už bude záležet na dětech. Školu si mohou vymalovat, vyrobit nebo pořídit si nábytek dle svých potřeb, vymyslet si výzdobu, nástěnky, informační panely, pořídit si postupně knihovnu / dílnu / zookoutek / laboratoř,  atd.

Fotky z probíhající rekonstrukce

leden 2018

duben 2018

květen 2018

červenec  2018

7. srpna 2018

Otevřená ScioŠkola

Káva pro rodiče: úterý 20. 11. 2018 v 17:00

Příští DOD: pondělí 26. listopadu 2018 v 17:00

Přichystali jsme pro Vás pravidelná setkání ve ScioŠkole na Praze 13.

Přijďte se z..