Jak vypadá naše škola?

Umístění školy

Škola se nachází v prvním patře OC Velká Ohrada (Prusíkova 16). V současnosti probíhá dostavba samostatného vchodu ze severní strany (nad vjezdem do podjezdu). V této části budovy děti nebudou rušeny provozem obchodního centra a naopak. Cestou do školy budou míjet fitcentrum, které bude v přízemním patře pod školou. K dispozici bude také výtah.

Škola je v těsné blízkosti přírody, nedaleko je údolí Dalejského potoka či Prokopské údolí.

Doprava do školy

Škola je v blízkosti metra Lužiny. Pěšky cca 7-10 minut. V blízkosti školy staví několik autobusových linek (137, 142, 184, 225).

Autem lze zajet do ulice Drimlova, která vede k budově obchodního centra ze strany vchodu do školy. Odtud se již děti bezpečně dostanou do školy po chodníku (viz obrázek výše).

Dispozice školy

Škola se nachází na ploše cca 1000 m2. Dominantou školy jsou dvě čtvercová prosklená atria, přivádějící do středu školy světlo i vzduch. Atria budou přístupná dětem. Těsně kolem atrií jsou umístěny společenské prostory – jídelna, kuchyňka, knihovna, společenský prostor. Učebny jsou rozmístěny po obvodu školy. Škola je vybavená výdejnou jídla a jídelnou.

Prohlédněte si plánek školy (žluté plochy ke škole nepatří).

Vybavení a výzdoba školy

Typickým rysem ScioŠkol je to, že školu tvoří děti a průvodci. Na začátku byla škola vybavena základním vybavením (lavice, šatny, jídelna, základní IT technika, kuchyňka, základní pomůcky). Aktuální podoba interiéru školy a celková atmosféra jsou výsledkem práce dětí. Školu si vymalovali, vyrobili botník, určili si zóny. V budoucnu si mohou pořídit nábytek dle svých potřeb, vymýšlet výzdobu, nástěnky, informační panely, pořídit si postupně knihovnu / dílnu / zookoutek / laboratoř,  atd.

Jak se škola budovala?

leden 2018

duben 2018

květen 2018

červenec  2018

7. srpna 2018

Škola Jinak

Přineste věci, na které se Vám doma práší.